Pravá Solná Jeskyně

Kdo z vás není škrt a nákupem dárků se pěkně prohne, ten se před Vánocemi jen těžko podívá k moři. Jestli jste na tom s chechtáky tak bídně jako já, ale nutně potřebujete relax s vůní soli, nemusíte čekat do léta. Stačí navštívit Pravou Solnou Jeskyni.
20171113_185019.jpg
Jestli se teď hrozíte, že pobyt v jeskyni se všemi těmi netopýry a nedejbože medvědem opravdu nezní jako místo plné pohody a odpočinku, měli byste vědět, že se jedná o prostor v domě, jehož stěny jsou obložené velikými kusy soli.Proto už mě nepřekvapilo, že má jeskyně i recepci a telefon, na který se dá zavolat, když si chci zarezervovat místo na určitý den. Volala jsem v pondělí, den určený rodinám s dětmi, a tak jsem se trošku bála, abych večer místo uvolňování těla a duše neposlouchala první slabiky malé Kačenky. Ale paní zřejmě celou jeskyni rezervuje pro konkrétní skupiny lidí, takže mě ve finále nerušili ani mlaďoši ani staroši.
vzi.jpgProtože jsem do Pravé Solné Jeskyně pádila rovnou z práce, tak jsem neměla žádný speciální obleček, jen kancelářský stejnokroj. To nevadilo, ale kdybych o svém plánu měla tucha už ráno, přihodím si do tašky tlusté vlněné ponožky od babičky. Do jeskyně sice můžete jít v botech, ale ochudíte se tak o příjemný zážitek brouzdání chodidly v krystalkách soli.


Upozornění pro solné nadšence!
Soli je na zemi kolem deseti centimetrů. Pokud se do ní budete chtít úplně zahrabat, není to možné, to se dřív podhrabete do metra. Vyzkoušeno na vlastní kůži!
20171113_185048.jpgZatímco podlahu a stěny pokrývá sůl, strop je plný umělých krápníčků a v rohu místnosti tiše zurčí malý vodopád. Tím podobnost s opravdovými divokými jeskyněmi ale nekončí. V solné jeskyni je totiž pěkně chladno. Když sebou fláknete na lehátko a vydržíte v něm takhle rozcapení celou hodinu, určitě vám přijdou vhod deky připravené na stoličkách. Pak už si můžete vychutnat jemnou hudbu v šeru, kterým prosvítá pulzující osvětlení.
giphyPřestože jsem doteď byla solná panna, můžu Pravou solnou jeskyni doporučit. Speciální magické efekty na zdraví sice posoudit po jedné návštěvě opravdu nedokážu, ale odpočinek byl znát okamžitě. Prostředí je hezké a příjemné, jeskyně, co jsem měla možnost porovnat s konkurencí podle fotek, opravdu hezky zpracovaná a čistá.
Návštěvu bych doporučila všem lidem, kteří ze svých chabrusáckých důvodů nemůžou chodit do sauny. Jako alternativu místa, kde můžou na chvíli vypnout mozek. Jeskyně je také vhodná pro rodiny, děti se jistě vyřádí při hraní se solí, která může přispět k jejich rekonvalescenci.
yg.jpg


Zenová recepční!
Když se necháte unést a se solí si začnete hrát jako malé dítě, máte trošku výčitky, když odcházíte po hodině z místnosti plné ďůlků a kupiček soli. Paní recepční ale po každé návštěvě čapne červené hrabičky a za chvíli je podlaha v jeskyni tak rovná, že by se podle ní daly kalibrovat rovnováhy. Respekt!
20171113_185636

One thought on “Pravá Solná Jeskyně

  1. Po dlouhém pracovním dni libí se mi zajít do solné jeskyně relaxovat, na chvíli vypnout mozek a navíc posílit imunitu. Navštívil jsem již přes 10 solných jeskyň a tahle je ve všech směrech nejlepší. Pokud chcete zlepšit své zdraví nebo si jenom tak odpočinout – vřele doporučuji.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s